Pas Kupës, vjen edhe titulli kampion për Partizanin

Pas Kupës, vjen edhe titulli kampion për Partizanin

Partizani nuk ka rivalë në volejboll për femra për këtë sezon dhe pas Kupës së Shqipërisë u shpall edhe ekipi kampion.

Të kuqtë regjistrojnë titullin e 4 në historinë e këtij klubi teksa dominuan sërish ashtu si në Kupë, rivalet e Tiranës ndaj të cilave triumfuan 3-0 në serine e ndeshjeve dhe e sotmja që i dha titullin përfundoi 3-0 me sete ((25-11, 25-17, 25-20).

Vajzat e Partizanit duhet thënë që kanë bërë një sezon fantastik dhe këto vitet e fundit duke hequr atë të 2020 ku nuk pati fitues, kanë dominuar me tre tituj radhazi.

Në “Asllan Rusi”, pa praninë e tifozëve për shkak të masave anti-covid, skuadra e drejtuar nga Andi Lundra ngriti sërish trofeun e madh me fitoren bindëse dhe të pastër 3-0 me sete.

EMISIONET