Ka përfunduar në barazim 1-1 derbi i kryeqytetit midis Partizanit dhe Tiranës.

Filllimisht ishin demat e kuq të cilët kaluan të avantazh në minutën e 76-të me anë të William.

Teksa u duk se Partizani do të merrte fitoren, Tirana barazon në minutën e 92-të me anë të Ernest Muçit.

Ndeshja ishte e vlefshme për javën e 33-të të Kategorisë Superiore.

Tirana gjendet në krye të klasifikimit me 66 pikë, ndërsa Partizani ndodhet në vendin e 5-të në kutoën e 49 pikëve.