Pamje të rënda/ I gjakosur por gjallë, momentet e Preng Gjinit menjëherë pas shpërthimit

Ora News siguron pamje nga vendi i ngjarjes, vetëm pak çaste pasi makina me të cillën po lëvizte Preng Gjini u hodh në erë nga një shpërthim.

Siç shihet në pamje, Gjini është gjallë por i gjakosur, ndërsa automjeti është thuajse totalisht i shkatërruar.

Shpërthimi i makinës, i cili mendohet se është kryer nga një tritol i telekomanaduar, i ndjekur në distancë,  ka sjellë dhe dëmtimin e dy makinave të tjera, që ndodheshin shumë pranë, ndërsa I plagosur ka mbetur edhe shtetasi italian Silvano Barbadoni.

Preng Gjini është vëllai i Armando (Tonin) Gjinit, i vrarë në 12 ngusht 2019 në Rrëshen.

Disa muaj pas eleminimit të tij, po në Rrëshen, vritet me snajper po në Rrëshen biznesmeni Kastriot Reci.

Ndërkohë rreth një vit pas vrasjes të të vëllait, në Tiranë organizohet një atentat akoma dhe më i sofistikuar ndaj vëllait të tij, Preng Gjini.

Kjo ngjarje duket se është vazhdimi i sagës së përplasjeve mes familjeve Gjini dhe Reci, që deri tani ka marrë 5 jetë njerëzish në Shqipëri dhe jashtë saj.

Deri tani, Policia e Tiranës nuk ka asnjë të dyshuar apo të ndaluar për ngjarjen e sotme të orës 18:50.

EMISIONET