Rama më në fund i sinqertë! Ai nuk e mohon se drejtësia është armë gjahu kundër kundërshtarëve

Rama më në fund i sinqertë! Ai nuk e mohon se drejtësia

Rama me ne fund i sinqerte!

Ai nuk mohon se: Drejtesia ne republiken moniste, jo te George Orwell, por te George Soros eshte dege e ekzekutivit. Arme gjahu kunder kundershtareve!

Sipas tij: Kur e themi privatisht e pa dorashka se SKAPI-in e partise dhe drejtesine e kemi tonen, mos e merrni per zyrtare!

Miq, Lal plehu dy dite me pare, ne nje mbledhje publike te organizuar per projketin e kapjes se FSHF nga klani mafjoz Edvin-Olsi Rama, siç doli nga nje regjistrim i fshehte ne mbledhje, kercenoi kundershtaret e ketij projekti mafjoz si vijon:

“Jo UEFA e FIFA te zbrese, por edhe sikur Zoti dhe Muhamedi te zbresin, nuk e ndalin dot luften time. Une do te bej çdo gje per t’ia nxire jeten ketyre me prokurori e SPAK. Tani edhe ne rast se duam te terhiqemi nuk terhiqemi dot, sepse nuk terhiqen agjensite qe jane vene ne livizje, prokuroria eshte vene ne levizje.”

Me kete deklarate, Lal Plehu pohon haptas ate qe kemi deklaruar keto vite me dhjetra e dhjetra here, se drejtesisa ne Shqiperi, republiken moniste, jo te George Orwellit, por te George Soros, pas pseudoreformes te ideuar dhe sponsorizuar nga ky i fundit, eshte thjeshte nje dege e ekzekutivit qe perdoret rendome nga Kreu i Meduzes, Old Major i republikes moniste kunder kundershtarve politik.

Pas kesaj deklerate, Edvin Kristaq Rama pohoi te njejten gje, duke thene se”une i neveris pergjimet e bisedave mes njerezve qe flasin ne nje mjedis jopublik, te cilat sipas meje nuk mund te merren per baze asnjehere askund, as si prova fajesie as si prova vertetesie, sepse tjeter konteksti i nje komunikimi informal pa dorashka, tjeter konteksti i shfaqjes publike se nje pergjimi, prandaj edhe as nuk e kam degjuar fare dhe as kam ndermend ta degjoj.”

Keshtu pra, Rama jo vetem nuk denon dhe nuk mohon dekleraten e Veliajt per drejtesine si arme gjahu e partise ne nje takim te mbyllur publik ku flitet pa dorashka, por perkundrazi, bene me faj ata qe regjistruan dekleraten sipas tij, jo publike te Lal Plehut, duke konfirmuar keshtu haptas faktin tashme te njohur se narkodrejtesia ne Shqiperi eshte thjeshte nje instrument ne duart e partise se krimit.

Sipas Rames, kjo deklarate do te ishte e vertet vetem po te thuhej me dorashka e publikisht para mediave nga Veliaj, publikisht dhe jo publikisht (ne nje mbledhje publike) pa media. Ne fakt me kete prononcim, Kreu i Meduzes vetem sa thote “mos kujtoni se SPAK-un dhe drejtesine i kemi tonen, megjithse jane tonat,” dhe pohon dekleraten e skuthit te tij politik, Lal Plehut. sb

EMISIONET