Këngëtari i njohur dhe mjaft i dashur për publikun shqiptar, Ylli Baka ka qenë i ftuar në emisionin Ora Verore në RTV Ora, ku ndër të tjera, është rikthyer shumë pas në kohë dhe ka treguar një histori kur e kanë ngatërruar me këngëtarin Sinan Hoxha.

Albana Çaushaj: Ka ndodhur ndonjëherë që të të ngatërrojnë me ndonjë tjetër kur shkon në aktivetet e tua?

Ylli Baka: Po, më kanë ngatërruar me Sinanin dhe Sinanin me mua. Ka qenë një histori e vjetër në një ishull grek edhe na priste një makinë e verdhë me ca çuna që organizonin festën, e njëri nga ata më kapi e më thotë o Sinan ça bën, mirë. I thotë Sinanit, t’i Ylli rri pak mbrapa”. E më pas më thotë ke shkëlqyer me këngën Rina Rina. Nejse kur filluam të këndonim, më thirrën në skenë Ylli Baka, ai më pa uli kokën, mori familjen dhe u largua nga lokali.