Me infektimin e dy futbollistëve të Milan, Gianluigi Donnarumma dhe Jens Petter Hauge shkon në 26 numri I futbollistëve të Serie A që rezultojnë ende pozitivë me Covid-19, raporton ora News.

Për momentin, skuadra më e goditur është Parma me 7 futbollistë të infektuar, emrat e të cilëve nuk janë bërë publikë.

Të prekurit te të gjithë skuadrat e Serie A:

Atalanta
Marco Carnesecchi

Crotone
Denis Dragus

Genoa
Petar Brlek, Darian Males

Hellas Verona
Koray Gunter

Inter
Milan Skriniar, Roberto Gagliardini, Ionut Radu

Juventus
Cristiano Ronaldo

Milan
Matteo Gabbia, Gianluigi Donnarumma, Jens Petter Hauge

Parma
7 calciatori (emrat nuk janë publikuar nga klubi)

Roma
Amadou Diawara, Riccardo Calafiori

Sassuolo
Jeremy Toljan

Spezia
Guido Maggiore, Martin Erlic

Torino
2 calciatori (emrat nuk janë publikuar nga klubi)

/a.r, OraNews