Falsifikohet testet e Covid-19.

Denoncimi e bën publik ish kryeministri Sali Berisha, i cili publikon në Facebook-un e tij mesazhin e një qytetari.

Sipas këtij të fundit, në Shkodër, tamponin ta bëjnë taksistët me kushtin që të kalojnë ata për në Mal të Zi dhe jo autoritetet shëndetësore.

“Falsifikim masiv i testeve të Covid-19”, shkruan ish kryeministri Berisha, ndërsa publikon edhe denoncimin e qytetarit.

“Pershendjetje zoti berisha.dua te bej nje denoncim se tek ju kemi besim.si mundet te vene gjoba per maska kur po fallsifikohen tamponet e testet ne doganen e muriqanit si mundet te hesht shteti.jo me larg se tek ura e bunes shkoder jane taksite qe bejne rrugen e malit zi te lusin per tampona ti sjellin ne dore per 5 minuta e policia ben terror per maska e duke vene gjoba.ju faleminderit e jete te gjate faleminderit po e postuat. anonim kuptohet”