Ps humbjeve me Maqedoninë e Veriut dhe Slloveninë, Kosova luan sot në mbrëmje sfidën e rradhës kundër Greqisë, e vlefshme për Nations League.

Sikur të mos mjaftonte mungesa e shtatë futbollistëve kyçë dhe kriza e rezultateve, Përfaqësuesja Dardane sot do të duhet të bëjë edhe pa shërbimet e  Arbër Zenelit, Valon Berishës dhe Edon Zhegrovës.

Ndërkohë mungesat e tjera janë: Vedat Muriqi, Amir Rrahmani, Milot Rashica, Hekuran Kryeziu, Besar Halimi dhe Idriz Voca.

Formacioni i mundshëm i Kosovës

Muric, Vojvoda, Dresevic, Aliti, Paqarada, Shala, Loshaj, Kastrati, Celina, Hadergjonaj dhe Kololli.

Situata në Grupin 3 të Ligës C

Greqi 7 pikë

Sllovenia 7

Moldavia 1

KOSOVA 1

/a.r, OraNews