Ndeshja mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut e luajtuar në Shkup ishte tejet e veccantë për faktin se mes dy ekipeve kishte një pëërballje mes shqiptarëve.

Rezultati i ndeshjes ishte me 2 me 1 për Maqedoninë dhe kjo që ka bërë që hsumë njerëz të dilnin në rrugë dhe të festonin.

Edhe pse jemi një situatë të vështirë për shkak të pandemisë kjo gjë nuk i pengoi aspak tifozët.

Sigurisht edhe lojtarët kanë festuar dhe e kanë bërë në mënyrë origjinale. Një prej atyre me origjinë shqiptar, Ezgjan Alioski, është parë me kitarë, kurse Stefan Ristovski ka treguar cilësitë e tij në daulle.

Sulmuesi i Maqedonisë së Veriut, Enis Bardhi, ka thënë se do të gëzohej edhe po që se ai dhe Maqedonia nuk do të arrinin në finalen e plejofit për kualifikim në Kampionatin Evropian, e të ishte Kosova ajo që do t’i afrohej shansit ideal.