Ndahen çmimet e muzikës latine

Ndahen çmimet e muzikës latine


Portorikani Bad Bunny dhe kolumbiania Karol G triumfuan në Çmimet e Muzikës Latine, në një ceremoni me yje të zhvilluar në Miami, që dukej si një ngjarje "normale" në mes të pandemisë. Bad Bunny triumfoi me pesë çmime, përfshirë Artistin e Vitit, Artistin e Preferuar Urban dhe Albumin e Vitit.

"Ishte e domosdoshme sepse me gjithë këtë situatë pandemie, kjo është hera e parë që ndiej se jam në një event të vërtetë, në një ngjarje normale", tha lojtari i reggaeton Nicky Jam, një ikonë e zhanrit.

Pas pezullimit të edicionit të vitit të kaluar, shfaqja e prezantuar nga aktorja meksikane Jacqueline Bracamontes filloi me dorëzimin e çmimit “Single i Preferuar të Vitit” për Karol G dhe Nicki Minaj, me "Tusa".

"Për të gjitha vajzat që janë në këtë rrugë: gjithçka është e mundur, edhe ju mund të jeni këtu nesër," tha Karol G, me nëntë nominime dhe tre çmime të fituara.

Kolumbiani Camilo fitoi Albumin e preferuar Pop për "Por Primera vez", ndërsa Rauw Alejandro fitoi Artistin e Ri të Vitit. Kolumbiani Maluma këndoi një duet dygjuhësh me Xhamajkanin Ziggy Marley, në një prezantim me efekte të mëdha speciale, të tilla si avionë zjarri që mbulonin herë pas here skenën. Ndër të tjera, gjithashtu interpretuan Carrie Underwood, Juanes dhe Pitbull. Fitues të tjerë ishin Shakira, Eslabón Armado dhe Selena Gómez

EMISIONET