Mposhti kancerin e gjirit, e ëma e Rita Orës ndan mesazhin motivues: Bukuroshet e mia, ju lutem bëni kontrollet dhe ju burra suportoni femrat tuaja

Mposhti kancerin e gjirit, e ëma e Rita Orës ndan mesazhin motivues:

Vitë më parë nëna e këngëtares shqiptare më famë botërore, Rita Ora, Vera Sahatçiu-Ora është përballur me sëmundjen e kancerit në gji.

Falë diagnostifikimit të hershëm dhe forcës së saj arriti të mposhte këtë sëmundje.

Me rastin e muajit tetor, që në botë njihet si muaji i ndërgjegjësimit me gratë e prekura nga kanceri i gjirit,  Vera nëpërmjet një postimi në llogarinë e saj në Instagram ka dhënë një mesazh motivues për të gjitha gratë dhe bashkëshortët e tyre.

“Bukuroshet e mija të dashura, është muaji për të bërë kontrollat kryesore të jetës suaj, lufto kundër kancerit të gjirit. Mos hezito, shko për kontroll të lutem! E ju o burra/partnerë, ndihmoni dhe suportoni femrat e juaja se sëmundja afekton të gjithë të afërmit tuaj”- shkruan ajo krah fotos me bashkëshortin e saj.

EMISIONET