Leila Kraja është një nga gazetaret e sportit më seksi në Shqipëri dhe është teper aktive në rrjetet sociale.

Ajo ka lindur në Kaliforni dhe e ka lënë Amerikën për të vazhduar karrierën si gazetare në Shqipëri. Ditën e pavarësisë së SHBA-së, ajo ka realizuar një set fotografish buzë detit me bikini dhe e mbuluar me flamurin amerikan.

“Gëzuar 4 korrikun”, ka shkruar gazetarja e cila duket më në formë sesa kurrë.