Super-ndeshja e javës së 16 në Serie A, Milan-Juventus, do të luhet.

Pas lajmeve se ndeshja mund të anullohej nëse mes futbollistëve juventinë do të kishte të tjerë pozitivë me Covid-19, pas Juan Cuadrado dhe Alex Sandro, rezultatet e tamponëve të kryer mëngjesin e sotëm i ka nxjerrë të gjithë negativë, raportojnë mediat italiane.

Pak pas orës 11:00, Cristiano Ronaldo dhe pjesa tjetër e ekipit janë nisur drejt Milanos.

“Duam një natë të madhe në Milano”, shkruan Juventus në rrjetet sociale, citon Ora News.

Të grumbulluarit e Pirlos për ndeshjen e sotme:

Milan-Juventus luhet sot në ora 20:45.

Lexo edhe:

Rikthehet Serie A/ Sytë te Milan-Juve, Inter mat forcat me Sampdorian

/a.r,OraNews