RTV Ora dhe “Notto Sondaggi” publikuan mbrëmjen e sotme sondazhet e para lidhur me zgjedhjet e 25 Prillit.

Sondazhet, që do të vazhdojnë edhe në javët e ardhshme, nisën me qarqet Tiranë dhe Durrësit, dy më të mëdhenjtë në vend ku sipas qytetarëve të pyetur, Opozita e Bashkuar del në avantazh krahasuar me Partinë Socialiste.

Lexo edhe:

Sondazhi në ORA/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Sondazhi në Rtv Ora: Nëse votohet sot, opozita e bashkuar parakalon PS, fituese për Durrësin

Nisur nga kjo, Genc Sejko është frymëzuar për memen e tij të rradhës ku personazh kryesor është kryeministri Edi Rama.

Sondazhet nuk masin vjedhjen e votës”, shkruan Sejko mbi një foto ku shfaqet shefi i qeverisë.

Lexo edhe:

LIVE/Sondazhi Kombëtar i Rtv Ora & Notto: Tkurren PS-LSI nga 2017, rritje PD