Ardit Gjebrea prej disa ditësh ndodhet në Jug të Shqipërisë së bashku me famijen e tij. Ai ndan me ndjekësit shpesh herë foto nga momentet e bukura që kalon me gruan e tij Anila dhe vajzën Ana.

Së fundmi, moderatori ka postuar një foto të Anës dhe Anilës dhe shkruan: “Gjithçka kam”.

Në “Instastory”, Arditi ka postuar një foto të Anilës gjatë një udhëtimi me varke dhe shkruan: Dhuratë nga Zoti.

Arditi nuk rresht së shprehuri dashurinë e madhe që ka për Anilën si nëpërmjet urimeve por edhe para kamera.