Rritet numri i viktimave si pasojë e Covid-19 në Itali.

Nëse një ditë më parë shteti apenin numëronte 5456 raste të reja dhe 26 viktima, sot janë regjistruar 4619 infektime të reja dhe 39 të vdekur.

Duhet theksuar se, gjatë 24 orëve të fundit, në Itali janë kryer 85 mijë tamponë, rreth 20 mijë më pak se një ditë më parë, përcjell Ora News

Nga nisja e pandemisë, Italia numëron 359,569 të infektuar dhe 36,205 viktima.

Buletini për të gjitha rajonet:

/a.r, OraNews