Modelja simpatike Redona Koci, e cila njihet edhe si ‘Juristja Seksi’, ka qenë e ftuar së fundmi, në emisionin ‘Glamour Zone’, në TV ORA. Ndër të tjera, Redona rrëfeu një problem shëndetësor që kaloi disa muaj mëparë.

Redona tha për moderatoren Ester Bylyku se kanë qenë vizitat tek mjekë të ndryshëm shqiptar ato që e përkeqësuan shendetin e saj mendor, aq sa iu desh një psikiatre që të përmirësohej.

Ester Bylyku: Periudha e pandemisë ka qenë e vështirë për të gjithë. Shumë njerëz kaluan në depresion ose vuanin nga ankthi. Ti i ke patur këto probleme?

Redona Koci: Po, i kam patur, por jo vetëm nga pandemia. Në fakt, kisha një problem me cervikalen, dhe shkoja sa në një mjek tek një tjetër. Asnjëri nuk më thoshte atë që kisha vërtetë. E përjetova shumë keq, aq sa më dridheshin duart. Mëpas më erdhi në ndihmë nje neurolog turk, i cili më tha se nuk kam asgjë, por kjo është sëmundja e shekullit.

Ester Bylyku: Si e kalove të gjithë këtë? Shkove tek ndonjë psikolog?

Redona Koci: Në fakt, shkova tek një psikiatre e cila më erdhi shumë në ndihmë.