Një nga aktorët më të talentuar të Shqipërisë, Amos Muji Zaharia, njëkohësisht djali i aktores së mirënjohur Yllka Mujo dhe vëllai i Princesh Elia Zaharia, ka rrëfyer disa nga historitë më të ‘turpshme’ të jetës së tij, mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Glamour Zone’ në RTV ORA.

Amos, ka treguar për moderatoren Ester Bylyku, një moment të pathënë më parë të jetës së tij, atëhere kur u akuzua si ‘hajdut makinash’. Nëse po pyesni veten përse ky lajm nuk u bë mediatik, përgjigja është e thjeshtë: ndodhi vite përpara se Amos të bëhej i famshëm.

Pjesë nga biseda

Ester Bylyku: A të kanë arrestuar ndonjëherë?

Amos Zaharia: Po, më kanë arrestuar për vjedhje makinash (qesh)

Ester Bylyku: Po, të flas seriozisht …. (qesh)

Amos Zaharia: Eshtë e vertetë! Kur isha më i vogël, në kohën e tmerrshme të ’97-ës, më arrestuan se mendonin se vidhja makina. Atëherë gjërat nuk kanë qenë kështu. Atëherë policët të arrestonin edhe vetëm sa për të plotësuar numrin, ky ishte dhe rasti im.