Një 36-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane në Parioli, pasi në bashkëpuni me një person tjetër, merreshin me shitjen e kokainës në doza të vogla dhe ku tregu kryesor ishte kryeqyteti italian Roma.

Shqiptari u arrestua pasi gjatë kontrollit fizik iu gjetën në xhep 87 doza kokaine.

Përveç drogës, policia italiane arriti që ti sekuestronte edhe 2900 euro cash dhe 5 aparatë celularë, me të cilët komunikonte me klientët.

Dy personat iu dorëzuan autoriteteve të drejtësisë italiane për veprime të mëtejshme, ndërkohë nuk është bërë ende i ditur identiteti i tij.