Ka nisur me një minutë heshtje në nderim të Diego Armando Maradonës ndeshja eleminatore mes Kombëtares shqiptare të femrave dhe Qipros.

Sfida e luajtur në “Loro Boriçi” nisi njësoj si të gjitha ndeshjet në mbarë botën.

Kujtojmë se legjenda argjentinase e futbollit u nda nga jeta ditën e mërkurë, në moshën 60-vjeçare, pas një ataku kardiak.