Maqedonia e Veriut po përballet me luftën kundër Covid-19, teksa shifrat e 24 orëve të fundit kanë njohur rritje.

Sakaq raportohet që në këto orët e fundit janë shënuar 15 viktima dhe 247 raste të reja.

321 persona janë shëruar duke e çuar numrin total të tyre në 18.948 persona. Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 737 teste.

Numri i vdekjeve në total në të gjithë vendin ka arritur në 934 dhe numri i rasteve aktive është 7317.

Situata vijon të mbetet alarmante.