Ka përfunduar procesi i përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë e kryebashkiakë në degën e Partisë Demokratike Shkodër.

Anëtarësia ka përzgjedhur 23 emra, të cilët vijojnë në fazat e mëtejme.

Mes emrave bie në sy ai i kryebashkiakes aktuale Voltana Ademi dhe I disa ish-deputetëve, raporton Ora News.

Demokratët e Qarkut të Shkdorës do të votojnë të mërkurën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë kaluar filtrin paraprak të verifikimit nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve.

Qarku i Shkodrës, me 11 mandate, ka një numër të madh kandidatësh potencialë për deputetë, 39 individualitete që synojnë të përfaqësojnë PD në zgjedhje.

Më poshtë emrat sipas degëve të Qarkut Shkodër në procesin që është vlerësuar si në ndër risitë më pozitive në jetën politike të vendit, thuhet në njoftimine PD Shkodër.

Dega Shkodër

 1. ARBEN GJURAJ
 2. ARTAN HAXHI
 3. BARDH SPAHIA
 4. BASHKIM RROJI
 5. BENARDETA SYKU
 6. BLENDI GJYLBEGAJ
 7. EMILJANO PJETRI
 8. FLORIAN BJANKU
 9. GRETA BARDELI
 10. HELGA SALLAKU
 11. HELIDON BUSHATI
  12.IMELDI SOKOLI
  13.IZMIRA ULQINAKU
  14.LEDINA MANDIJA
  15.LORENC LUKA
  16.MARK RUPA
 12. NDOC ASHTA
  18.NESTI KIRI
  19.NEVILA BUSHATI
  20.RAMIZ ÇOBAJ
 13. ROMEO GURAKUQI
  22.VOLTANA ADEMI
  23.XHEMAL BUSHATI

Dega Vau i Dejës

 1. GJOK ULDEDAJ
 2. MARIN TUKAJ
 3. PJETER LLESHI
 4. ZEF HILA

Dega Malësi e Madhe

 1. ALDO GEGA
 2. AUREL MARKAJ
 3. ERMIRA COBAJ
 4. FATBARDH ZEKAJ
 5. RAMADAN LIKA

Dega Pukë

 1. ANTONETA ZAJA
 2. GEZIM VATA
 3. HIL KOLA
 4. LODOVIK HASANI
 5. NDOC FASLIA
 6. PREL GJONI
 7. RROK DODA

Më herët, ka përfunduar procesi i përzgjedhjes së kandidatëve edhe në degët e Beratit, Gjirokastrës, Matit, Kukësit dhe Tropojës.

I gjithë procesi duhet të mbyllet në fillim të muajit tetor kur edhe do të publikohen emrat e drejtuesve të qarqeve. /A.R, OraNews