Si të mirëmbani flokët , pa i shkulur ato kur mësoni çmimet e trajtimeve në qendra estetike

Si të mirëmbani flokët , pa i shkulur ato kur mësoni

Olti Shulla, parukier i njohur i ftuar sot  në emisionin “Ditë e Re” në RTV Ora na tregon një maskë shumë të thjeshtë dhe me pak kosto.

KETU LAJMET MINUTE PAS MINUTE

Maska: Pak aloevera, masazhoje në të gjithë kokën. Lëreni  xhelin në kokë për një orë dhe më pas lajeni. Në fund mund ti vini balsam në majë. Maskën mund ta bësh çdo javë ose një herë në muaj. Aloe Vera nis trajtim dhe përveç i zbut por dhe i mbush. Kur maska aplikohet shpesh është shumë mirë për flokët.

Edhe maskat natyrale me vaj ulliri, apo me mjaltë janë shumë të këshillueshme për një flok të shëndetshëm.

EMISIONET