Reagime të ashpra ndaj Chris Brown pasi reperi kapi për fyti një vajzë gjatë një kërcimi në skenë

Reagime të ashpra ndaj Chris Brown pasi reperi kapi për fyti një

Chris Brown është vënë sërish nën kritika për sjelljen e tij në skenë, teksa kapi për fyti ish-yllin e Love Island, Natalia Zopa, gjatë një kërcimi erotik në koncertin e tij në Mançester në fillim të kësaj jave.

Incidenti tërhoqi zemërimin e fansave të tij, të cilët kritikuan Brown për historinë e tij të dhunës në familje dhe pyetën pse Zopa pranoi të merrte pjesë në një paraqitje të tillë.

Brown ka shprehur hapur zhgënjimin e tij me faktin që njerëzit i janë referuar vazhdimisht sulmit që ai mori në vitin 2009 nga e dashura e tij e atëhershme Rihanna dhe ky incident i fundit nuk ka gjasa t'i bëjë ndonjë të mirë për sa i përket imazhit të tij publik.

Shumë fansa kanë shprehur në mediat sociale neverinë e tyre për mënyrën se si Brown e trajtoi vajzën, me një komentues që i përshkroi pamjet si "shqetësuese" dhe "të neveritshme".

Zopa, për habinë e shumë shikuesve, mbrojti sjelljen e tij, duke këmbëngulur se ndihej rehat gjatë performancës dhe se "i pëlqente çdo minutë e saj".

Megjithatë, kjo nuk e ka zbutur zemërimin e atyre që besojnë se sjellja e Brown ishte e papërshtatshme dhe e rrezikshme.

EMISIONET