‘Olta Xhaçka më ka frikë, me një muaj fushatë e largova nga Dibra’ Xhelal Mziu rrëfen si e mundi ministren vetëm me emrin e tij

‘Olta Xhaçka më ka frikë, me një muaj fushatë e

Debatet politike janë çeshtja kryesore e të gjithë shqiptare dhe politikanëve, sidomos tani që jemi në situatë parazgjedhore.

Deputeti Xhelal Mziu i ftuar në D-Night foli për një nga ministret e kabinetit Rama, për Olta Xhaçkën dhe frikën që ajo ka ndaj ish kryebashkiakut të Kamzës.

Xhelal Mziu: Olta Xhaçka…së pari më ka marrë shumë frikë mua sepse unë bëra një deklaratë në vitin 2021 në zgjedhjet e asaj periudhe ku unë u caktova në Janarin e vitit 2021 për zgjedhjet e 25 Prillit unë deklarova që me vendosjen e emrit tim jam i sigurt që Olta Xhaçka do të largohej nga Dibra.

Në fakt, pas 1 muaji fushatë që bëra unë në fillimin e muajit Mars, pra atëherë kur do të regjistroheshin në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve, Xhaçka iku nga drejtuese politike e PS për Dibrën iku në Korçë dhe për shkak të asaj periudhe që ne jemi në parlament nuk përshëndetet asnjëherë me mua.

D-Night një program nga Dajana Shabani live në Rtv Ora nga e hëna në të enjte 23:00-00:00

Për më shumë klikoni në linkun më poshtë:

EMISIONET