Noizy bën parashikimin, ja çfarë sugjeron për bizneset: E ardhmja është...

Përveç se artist, Noizy ka njohuri edhe për botën e biznesit.

Në një intervistë për "Why Not" në RTV Ora  me moderatore Roza Lati, Noizy  thotë se e ardhmja e biznesit dhe e ekonomisë do jetë interneti.

Për këtë arsye ai u bën thirrje bizneseve që t'i kushtojnë rëndësinë e duhur marketingut digjital.

Noizy: Shumë biznese do falimentojnë në të ardhmen. Nuk do ketë biznese fizike, përveç se bareve dhe restoranteve. Shumica e gjërave  do jenë komplet online. Kush ka biznes e sugjeroj një orë e para të merren me marketingun digjital në internet, sepse kjo është e ardhmja, plus shmang edhe qiranë.

Na ndiqni çdo të shtunë, ora 21:00 në ekranin e RTV Ora.

EMISIONET