Në kopertinën e revistës Vogue, Rita Ora dhe Taika Waititi zbulojnë gjithçka për jetën...

Në kopertinën e revistës Vogue, Rita Ora dhe Taika Waititi

Ditën që Rita Ora dhe Taika Waititi u martuan vitin e kaluar dhe së fundmi morën vëmendjen e madhe në tapetin e kuq në Met Gala në Atelier Prabal Gurung.

Ata janë mjaft të dashur, të qeshur, pozitiviteti i tyre i përbashkët tërheq më të mirët dhe në çdo situatë kudo ata shkojnë.

Këngëtarja britanike me origjinë nga Kosova, 32 vjeç, dhe shkrimtari dhe regjisori i vlerësuar me shumë çmime, 47 vjeç, shijuan një miqësi të gjatë pasi u prezantuan nga Robert Pattinson në një drekë që Waititi po organizonte në LA. 

Muajin tjetër shënon publikimin e albumit të tretë në studio të Ora-s,” You & I”, i cili bashkon rrëfimin e historisë së tyre të dashurisë, këngë pas kënge.  Pra, natyrisht, rekordi i ri është i guximshëm. Ora hap zemrën e saj në shkrimin e këngëve të saj ndonëse thellësisht personale, është festive, me shpirt dhe argëtuese.

Jeta është e bukur në botën Ora-Waititi. Dhe pasi u afruan shumë herë për t’u fotografuar së bashku, më në fund u ndje koha e duhur, thonë ata, për të ndarë historinë e tyre të dashurisë me botën. Waititi tha:

Është një mënyrë romantike për të qenë në diçka së bashku për herë të parë. Është në rregull të jesh pak i sinqertë,  këta jemi ne, dhe marrëdhënia jonë, dhe po dukemi mirë, dhe kjo është një gjë shumë e re për mua dhe thjesht më pëlqeu. Është një moment kaq personal me dikë për të cilin padyshim që më intereson shumë. Këto foto, për mendimin tim, do të zgjasin shumë. Doja të kapja autenticitetin tonë si miq dhe partnerë…

EMISIONET