Libri i ri ekspozon tradhti dhe kriza në martesën e Victoria dhe David Beckham

Libri i ri ekspozon tradhti dhe kriza në martesën e Victoria dhe David

Libri i ri i Tom Bower, “The House of Beckham”, rikthen në vëmendje rrugëtimin e trazuar të një prej çifteve më të famshëm në botë, David dhe Victoria Beckham. Ndërsa historitë e marrëdhënies së tyre të vështirë mund të mos jenë të reja, përmbledhja e Bower përshkruan një pamje të gjallë të uljeve dhe ngritjeve të tyre, të lidhur nga ambicia, por shpesh në prag të divorcit.

Libri rikthen në vëmendje incidentin famëkeq të vitit 2004 që përfshin ish-asistenten personale të Davidit, Rebecca Loos, e cila pretendoi se kishte një lidhje me të. Loos madje kujtoi se e kapi Beckham në shtrat me modelen spanjolle Esther Cañadas gjatë një telefonate të dëshpëruar nga Victoria.

David, në dokumentarin e tij të Netflix 2023, iu referua në mënyrë të paqartë kësaj periudhe si një kohë “e vështirë” dhe Victoria që pranoi se ishte periudha më e vështirë për ta, duke ndjerë se bota dhe njëri-tjetri ishin kundër tyre.

Bower nuk ndalet me kaq. Ai zhytet në lidhje të tjera të supozuara, duke përfshirë takimet me modelen Celina Laurie dhe pronaren e sallonit të bukurisë Danielle Heath, të cilat Beckham i ka mohuar.

Rrëfimi fillon në Glastonbury 2017, ku flirtimi i supozuar i Beckham me DJ Lady Mary Charteris çoi në një konfrontim dramatik me Victoria-n, e cila fluturoi nga Nju-Jorku për t’u përballur me bashkëshortin e saj. Djali i tyre Brooklyn luajti paqeruajtësin në mes të kaosit, duke theksuar betejat e vazhdueshme të familjes.

EMISIONET