Lajm i trishtë! Ndërron jetë aktori i njohur

Lajm i trishtë! Ndërron jetë aktori i njohur

Ditën e hënë, ka ndërruar jetë aktori David McCallum, i njohur për rolet e tij në serialet televizive amerikane "NCIS" dhe "The Man From UNCLE" .

Ai vdiq në një spital në Nju Jork, në moshën 90-vjeçare.

Kujtojmë që McCallum u rikthye në televizion me një rol kryesor në serialin e vitit 1975 "The Invisible Man", i cili u shfaq vetëm për një sezon. Suksesin e fundit e arriti me serialin kriminal "NCIS".

Lajm i trishtë! Ndërron jetë aktori i njohur

EMISIONET