"Kurora" me halle/ Pse i telefonoi Kate Middleton bashkëshortes së Harry? Refuzimi i William dhe roli i Mbretit Charles

"Kurora" me halle/ Pse i telefonoi Kate Middleton bashkëshortes

Në rolin e paqebërëses, bashkëshortja e Princit të Uellsit, Kate Middleton, thirri “rebelen” e pallateve britanike, Meghan Markle, për të qetësuar shpirtrat e nxehur, pas publikimit të librit shpërthyes “Endgame” nga Omid Scobie.

Siç raporton gazeta Bild, Princesha Kate Middleton besohet se ka bërë një telefonatë në fund të vitit 2023 për të zbutur tensionin pas publikimit të librit të nënshkruar nga zëdhënësi i marrëdhënieve publike të çiftit Sussex, Omid Scobie.

Çifti Uells dhe Sussex janë ftohur gjatë dy viteve të fundit pasi Princi Harry dhe Meghan Markle bënë akuza për sjellje raciste nga familja mbretërore në një intervistë me pontifen e televizionit amerikan Oprah Winfrey.

Harry dhe Meghan kishin shprehur shqetësimet e tyre dhe kishin zhvilluar diskutime të gjera brenda familjes mbretërore për ngjyrën e lëkurës së Princit të vogël Archie.

Grindja e tyre u rindez kur u zbulua në librin “Endgame” se njerëzit që shprehën shqetësimet e tyre për ngjyrën e Princit Archie ishin Princesha Kate Middleton dhe Mbreti Charles.

“Menjëherë pasi akuzat për librin u bënë publike, Kate Middleton telefonoi Meghan Markle me nxitjen e mbretit Charles. “Charles e detyroi Kate Middleton të bëhej paqebërësja e tij pasi burri i saj, Princi William, refuzoi”, tha një burim për In Touch Weekly në kushte anonimiteti.

“Kate pranoi sepse, kur bëhet fjalë për familjen mbretërore, ajo gjithmonë i ka marrë seriozisht detyrat e saj. Ajo bën atë që i thonë. Kjo polemikë ka dalë aq larg nga kontrolli sa ka filluar të errësojë mbretërimin e Charles dhe të gjithë monarkinë. Ai kërkon ta mbyllë njëherë e mirë përçarjen”, theksoi ai.

Kunata e saj, Meghan Markle, thuhet se iu përgjigj thirrjes pa u përpjekur ta largonte. Në realitet, megjithatë, në sferën e tyre private, Meghan dhe Kate janë aq larg sa kilometrat që i ndajnë. Megjithatë, monarku po përdor Princeshën Kate si shaka në pokerin e Harry dhe Meghan: Ajo duhet të veprojë si një nyje lidhëse me mbretërit në mërgim, sipas njoftimit të Charles për nusen e tij.

Plani i krijuar pas dyerve të pallatit në fund të vitit 2023 ishte që Kate dhe Meghan duhet të flisnin si gruaja me gruan, të rregullonin gjërat dhe të krijonin të paktën pak paqe.

Pasi u shfaqën pretendimet e librit, Kate “u afrua me Meghan për të pastruar ajrin”, tha një burim i brendshëm për In Touch Weekly.
Disa ditë më vonë, Princesha Kate u shtrua në spital. Si përfundoi telefonata mes dy kunatave kjo mbetet një sekret.

Megjithatë, në Angli, Princi Harry thuhet se po planifikon një vizitë tjetër tek babai i tij , i cili vuan nga kanceri. Ai dëshiron ta vizitojë së shpejti në Londër dhe këtë herë, ndoshta takimi i tyre do të zgjasë më shumë se 45 minuta.

EMISIONET