Horoskopi 21 nëntor, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Horoskopi 21 nëntor, ja çfarë kanë parashikuar yjet

Dashi

Nëse keni menduar të transformoheni në një “person i mëngjesit”, kjo është java për të adoptuar një rutinë të re! Fillimi i ditës në orën 5:30 të mëngjesit mund të jetë pak ambicioz. Nëse jeni një nga ata që ndihen të mërzitur në mëngjes dhe nuk mund ta durojnë idenë për të ushtruar menjëherë, provoni një rutinë të butë joga. Konsideroni t'i drejtoheni botës virtuale për video dhe frymëzim. Më pas, anashkaloni kafenë e zakonshme të zezë në favor të diçkaje më të shëndetshme si një tas me fruta ose një latte me shafran të Indisë. Ndërsa jeni në të, nxirrni ditarin tuaj dhe shkruani qëllimet tuaja për ditën.

Demi

Ndonjëherë, ju duhet të hidheni në boshllëk. Ndonjëherë, ju duhet të hiqni dorë nga ideja se kush jeni dhe si duhet të duket jeta juaj. Nëse nuk ka kuptim për ju, është sepse nuk është menduar. Në vend që të përpiqeni të intelektualizoni emocionet tuaja, jepini vetes lejen për të zbritur në botën e nëndheshme, për të ndjerë gjithçka që duhet të ndjeni pa e gjykuar veten për atë që po kaloni. Hëna e errët po mban hapësirë për një pastrim dhe pastrim të madh, e bukur.

Binjaket

Nëse nuk ka kuptim tani, është sepse nuk është menduar. Universi po mban hapësirë për një pastrim dhe pastrim të madh, Binjakët. Universi po pastron nga ekzistenca juaj gjithçka që nuk e mbështet rritjen tuaj. Në vend që t'i rezistoni procesit të transformimit, mbani hapësirë për të. Mbani hapësirë për sëmundje dhe ngjitje pa e gjykuar ose pa vendosur një etiketë mbi të. Ecja përmes shqetësimit mund të jetë sfiduese e të gjitha llojeve. Besoni se do të dilni prej tij si një version më i fortë dhe më elastik i vetes.

Gaforrja

Sot, ju jeni nostalgjik. Jeni nostalgjik për të gjitha kohët që keni kaluar së bashku. Jeni nostalgjik për momentet e gëzueshme që keni ndarë me ta dhe të gjitha të qeshurat e mëdha. Fjalë për të mençurit: drejtojuni atyre nëse kjo është diçka që ju ndiheni të thirrur ta bëni në këtë moment. Si e tillë, kjo është një ditë e mrekullueshme për t'u rilidhur me miqtë tuaj të vjetër. Ekuipazhi shpirtëror që ka pasur një vend në rreshtin e parë për transformimin tuaj dhe vazhdon të mbajë hapësirë për atë që po bëheni sot. PS: ne kemi një dyshim të fshehtë se ju do të ngreni dolli për disa gjëra që nuk ndryshojnë kurrë!

Luani

Ka shumë arsye pse gurutë e mirëqenies dhe mësuesit e jogës rekomandojnë meditimin. Të ulurit në heshtje dihet se na ndihmon të lidhemi me veten në një nivel më të thellë dhe të rrisim ndërgjegjësimin tonë. Por, ajo që letrat po ju nxisin të bëni sot është të ndryshoni pak gjërat. Për t'u lidhur me enën tuaj të shenjtë përmes lëvizjes dhe përmes kalimit të frymëmarrjes suaj. PS: Praktika të tilla si kërcimi, joga dhe tai chi rekomandohen shumë në këtë moment.

Virgjeresha

Sot, ju jeni mirënjohës. Ju jeni mirënjohës për të gjitha. Ju jeni mirënjohës ndaj Universit edhe për përvojat që kërcënuan t'ju copëtonin. Ju e kuptoni tani se gjërat po ndodhin për ju dhe jo për ju. Ju e kuptoni se po mbroheni nga ajo që nuk ishte një ndeshje vibruese. Fillimi i javës ju sheh duke e kthyer helmin që mbetet në një eliksir të ëmbël. Një eliksir i ëmbël që po mbështet rritjen tuaj dhe ju fuqizon të shfaqeni me zemër të hapur.

Peshorja

 Ju e dini që jeni në mes të një procesi të bukur metamorfoze. Pra, vazhdoni të punoni. Vazhdoni të paraqiteni për veten tuaj në të gjitha mënyrat në të cilat jeni thirrur. Në të njëjtën kohë, jepini vetes lejen për t'u mbështetur në ekipin tuaj shpirtëror që po ju ofron hapësirën e sigurt që ju nevojitet tani. Diçka na thotë se edhe realiteti juaj i jashtëm do të transformohet në mënyrën më të papritur!

Akrepi

E vërteta është se Universi ju ka dhënë shenja. Universi ju ka dhënë të gjitha shenjat që ju nevojiten prej disa kohësh. Mos prisni për një ndërhyrje drastike, Akrep. Ajo që dëshironi të bëni në vend të kësaj është t'i merrni gjërat në duart tuaja dhe t'i prisni litarët kudo që është e nevojshme. Përfundimet priren të jenë sinonim i dhimbjes. E mira është se ju keni të gjithë mbështetjen që ju nevojitet.

Shigjetari

Mirë se vini në sezonin e Shigjetarit! Një kohë për të hequr atë mantelin e padukshmërisë. Një kohë për t'u shfaqur si versioni më i zgjuar dhe më i guximshëm i vetes. Diçka na thotë se ju jeni gati të bëheni personi më popullor në bllok dhe me arsye të mirë. Për profesionistët e lirë, kjo është një kohë për të hyrë në një bashkëpunim krijues, një bashkëpunim që premton të sjellë para në bankë. PS: Nëse ka dikë me të cilin e keni ndjerë atë kimi, drejtojuni atij me një propozim sa më shpejt që të jetë e mundur!

Bricjapi

Por, nuk ka të bëjë aq shumë me momentet historike. Bëhet fjalë për fitoret e përditshme, Bricjap. Bëhet fjalë për të gjitha mënyrat në të cilat po gjeni një mënyrë për të mbrojtur atë në të cilën besoni tani. Dijeni se përpjekjet tuaja nuk janë të kota dhe se po mbillni farat e ndryshimit në ndërgjegjen kolektive ndërsa ecni përpara. Vetëm një kujtesë nga forcat misterioze: vazhdoni të mbani vizionin e madh në syrin e mendjes tuaj ndërsa nderoni çdo sfidë si një mundësi për të mësuar dhe për t'u rritur.

Peshqit

Por, ju e meritoni atë dashuri të madhe, Ujori. Ti meriton të jesh me dikë që të bën të ndihesh i parë dhe i dëgjuar. Ti meriton të jesh me dikë që të bën të ndihesh sikur je personi më magjik në dhomë. Diçka na thotë se Universi është në anën tuaj dhe po ju ndihmon në manifestimin e llojit të partneritetit që keni kërkuar prej disa kohësh. Mbajtës të ujit në çift, mos u turpëroni të bëni të njohura ndjenjat tuaja. Është koha për t'i treguar dikujt se sa shumë kujdeseni dhe llojin e jetës që dëshironi të krijoni së bashku me të, të bukur.

EMISIONET