Çfarë thonë yjet për ditën e sotme, 22 janar 2023

Çfarë thonë yjet për ditën e sotme, 22 janar 2023

Dashi

Në vend që të jeni tentativë rreth një partneri të mundshëm, bëni gjithçka për ta tërhequr atë. Nuk duhet të lini që vrulli të shuhet aq shpejt sa filloi. Nëse doni të mbani dashurinë tuaj të interesuar për ju, ju duhet të luani ndjenjën tuaj të misterit. Injoroni përpjekjet e tyre për të kuptuar se çfarë ju shtyn dhe pse keni bërë zgjedhjet që keni. Bëjini ata të fitojnë dashurinë dhe admirimin tuaj me kërkesat tuaja.

Demi

 Jini vigjilentë pasi sot mund të keni vështirësi t'i shprehni ndjenjat një personi të caktuar. Ndërsa tensionet rriten, është e mundur që interpretimi i një personi të dashur për atë që thoni të ndryshojë nga juaji. Mënyra më e mirë për të përcjellë dashurinë tuaj për dikë është ndoshta të mos e thoni fare. Përdorni mjete alternative komunikimi për të shprehur mendimin tuaj dhe lëreni të jetë më pas. Lexoni gjithashtu Horoskopin javor Demi, 22-28 janar 2023

Binjakët

Sot do të kuptoni se kultivimi i miqësive kuptimplote është një pjesë e rëndësishme e kërkimit tuaj për një ekzistencë të plotë. Është mirë nëse partneri juaj nuk mund të plotësojë të gjitha nevojat tuaja sociale ose rekreative pasi mund të mos jetë në gjendje të kursejë kohë. Megjithatë, ju meritoni të shijoni jetën. Është më mirë të rrethoheni me individë të sjellshëm dhe mbështetës, të cilët mund të jenë me ju kur keni nevojë për ta.

Gaforrja

Dilni dhe shoqëroheni me njerëz nga të gjitha sferat e jetës; sot është një mundësi e shkëlqyer për ta bërë këtë. Mund të ketë disa flirt dhe kontakt të thellë me sy që çojnë në biseda intensive. Shfrytëzojeni sa më shumë duke u kontaktuar me njerëzit me të cilët normalisht nuk do të flisnit dhe duke parë se çfarë ndodh. Prisni ardhjen e përvojave të reja emocionuese me optimizëm. Shumë është në dyqan. 

Luani

Për shkak se nuk keni gjetur ende një partner dashurie, mund të jeni duke përjetuar ndjenja izolimi dhe mërzie. Puna, në këtë rast, mund të shërbejë si një mjet fantastik evazioni. Zhyt kokën në një detyrë në dorë. Frymëzimi mund të godasë në çdo kohë. Edhe nëse nuk jeni aktualisht pa një tjetër të rëndësishëm, është ende e rëndësishme të kaloni kohë duke bërë aktivitete që ju bëjnë të lumtur.

Virgjëresha

Komunikoni sinqerisht ndjenjat tuaja; partneri juaj mund të jetë i etur për t'i dëgjuar ato. Do t'ju lehtësojë mendjen dhe do t'ju ndihmojë të relaksoheni. Megjithatë, zbatimi i parë do të kërkojë vëmendjen tuaj maksimale ndaj detajeve. Në veçanti, përpiquni të mbani jashtë marrëdhënies suaj komente të pakëndshme nëse ato mund të ndihmohen. Mos harroni se asgjë përveç së vërtetës dhe dashurisë nuk mund ta mbajë një marrëdhënie të fortë me kalimin e kohës.

Peshorja

Të jesh në gjendje të shprehesh lirshëm është një tipar pozitiv i karakterit. Thjesht flisni atë që keni në mendje pa u menduar shumë në gjuhën me të cilën zgjidhni ta shprehni. Kjo do t'ju ndihmojë të lidheni në një nivel më të thellë me personin që ju intereson duke arritur në thelbin e asaj që janë. Në të njëjtën mënyrë, nëse keni ndonjë shqetësim për të ardhmen tuaj, sigurohuni t'i shprehni ato.

Akrepi

Sot është një ditë e mirë për të dëgjuar partnerin tuaj dhe për t'i lënë hapësirë për të folur. Është e dobishme të dëgjoni të tjerët dhe të merrni informacione të freskëta pa u kapur pas idesë se ju duhet të jeni përgjegjës për rezultatin. Themeli i një marrëdhënieje të qëndrueshme hidhet me kalimin e kohës dhe grumbullimi i kujtimeve dhe takimeve të përbashkëta forcon dashurinë mes dy njerëzve. 

Shigjetari

Ajo që ka më shumë rëndësi se fjalët është veprimi. Ndoshta ju jeni një romantik i shkëlqyeshëm dhe nuk e keni problem t'i mbani gjërat të rrjedhin me një shpejtësi të shpejtë në kokën tuaj, por kur vjen puna për t'i zbatuar këto ide në praktikë, zbuloni se asgjë nuk vjen prej saj. Sot është një nga ato ditë kur tensioni i qenësishëm midis këtyre dy interesave është shumë i dukshëm. Qëndroni të orientuar drejt veprimit pa u analizuar shumë.

Bricjapi

Përfitoni nga momentet e mira që po ju kalojnë aktualisht. Lidhja juaj ka një shkëlqim të ri; mos e lini të ikë. Është koha për të dalë dhe për të bërë pak zhurmë në komunitet. Merrni dikë tuaj të veçantë në kinema dhe shijoni një kohë cilësore së bashku. Të kesh diçka për të folur përsëri me partnerin pas një periudhe të mërzitshme është një plus i madh. 

Ujori

Ju dëshironi të merrni njohuri për jetën tuaj romantike. Gjetja e dikujt që është i hapur dhe i sinqertë është më e rëndësishme se çdo tërheqje fizike që mund të keni për të. Ju jeni kurioz për historinë e tyre, besimet dhe madje edhe frikën e tyre më të keqe. Nëse tjetri juaj i rëndësishëm ju ka përjashtuar nga disa aktivitete ose interesa, mund të jetë e vështirë të ndiheni sikur jeni vërtet i dashuruar me ta.

Peshqit

Ju jeni një gjykatës më i mirë i dashurisë tani që keni pjekur dhe përjetuar jetën. Ndërsa prirjet tuaja romantike mund të jenë ndier pa qëllim, përfundimisht ju çuan atje ku jeni sot. Ju jeni rritur dhe evoluar në një person të ri, një person i mençur dhe i thellë në sferën e brendshme. Ndërsa zemra juaj e thyer shërohet, do të gjeni forcë dhe vlerësim të përtërirë për personin me të cilin jeni.

EMISIONET