Çfarë ndodhi me konkurrenten shqiptare në “The Voice Australia” që la pa fjalë edhe Rita Orën

Çfarë ndodhi me konkurrenten shqiptare në “The Voice

Disa javë më parë, dy shqiptaret që u takuan rastësisht me njëra-tjetrën në skenën e spektaklit “The Voice Australia” kanë qenë në qendër të vëmendjes nga mediat shqiptare.

Bëhet fjalë për trajneren Rita Ora dhe konkurrenten Sihana Haxhnikaj, të cilat nuk hezituan të shprehnin simpatinë e tyre për njëra-tjetrën në audicionet e fshehura.

Rita ktheu karrigen për të duke shprehur adhurim për zërin e saj dhe sapo dëgjoi se konkurentja ishte nga Kosova, u entuziazmua akoma më shumë.

Fatkeqësisht, edhe pse u pëlqye shumë nga publiku, Sihana u eliminua pasi nuk është votuar mjaftueshëm nga publiku në garën me konkurrentet Gezel Bardossi dhe Elsa Marilyn, të cilat u votuan mjaftueshëm për të shkuar në beteja, dhe në fund Rita zgjodhi të vazhdonte me Elsën.

EMISIONET