Adriana Lima, “muza” e Botërorit të Brazilit, e panjohur në stadiumet e Katarit!

Adriana Lima, “muza” e Botërorit të Brazilit, e panjohur

Në vitin 2014, kur Brazili organizoi Kupën e Botës, Adriana Lima ishte "muza" e ngjarjes dhe ndoshta kishte më shumë vëmendje sesa vetë futbollistët e saj.

Modelja e mrekullueshme nga Brazili promovoi Kupën e Botës të vendit të saj kudo dhe grumbulloi miliona.

Adriana Lima, e lindur në vitin 1981 në Brazil, që në moshë të re kishte një tërheqje ndaj sportit, por pasi ndoqi karrierën si supermodele, u kufizua vetëm në mbështetjen e ekipeve kombëtare të vendit të saj.

Lima për vite të tëra ishte e martuar me basketbollistin serb Marko Jaric dhe kanë dy vajza.

Më pas u divorcuan dhe ajo u martua me Andre Lemmers.

Në fillim të shtatorit 2022 ajo solli në jetë fëmijën e saj të tretë, i cili është edhe djali i saj i parë.

Brazilianja e cila ishte një nga engjëjt më të njohur të Victoria's Secret aktualisht ndodhet në Katar dhe po shikon Kupën e Botës me vajzat e saj duke dashur të shohë Brazilin të fitojë trofeun e tyre të 6-të.

Ajo u shfaq në tribuna në ndeshjet e Brazilit dhe Zvicrës dhe nuk njihet.

Ajo nuk e ka humbur peshën e shtatzënisë dhe nëse kërkoni foto të saj në rrjetet sociale vështirë se do ta njihni nëse nuk e keni parë kohët e fundit.

Lima në Katar shoqërohet nga dy mikeshat e saj serbe.

Adriana Lima, “muza” e Botërorit të Brazilit, e panjohurAdriana Lima, “muza” e Botërorit të Brazilit, e panjohurAdriana Lima, “muza” e Botërorit të Brazilit, e panjohur

EMISIONET