Aksident i trefishtë në superstradën Lezhë – Shkodër, pranë fshatit Blladre. Tre makina u përplasën në vendin e quajtur “Ura e Muratit”.

Fatmirësisht nga përplasja nuk ka të lënduar por vetëm dëme materiale.
Banoret pohojne se ka qenë shpejtësia e mjetit tip Audi dhe dalja nga rruga e tij, shkak i aksidentit.

Një nga automjetet ka qenë i parkuar kur është marrë para dhe është dëmtuar