Lëkundje tërmeti janë ndjerë pasditen e kësaj të shtune (12 shtator) në vend.

Epiqendra e tërmetit ishte në Lezhë ndërkohë që lëkundjet janë ndjerë dhe në qytetin e Shkodrës.

Sipas EMSC magnituda është 4.2 e shkallës Rihter dhe 10 km thellësi.