Kantautori i njohur Kujtim Prodani është infektuar me Covid 19.

Ai është shtruar në spitalin Shefqet Ndroqi nga ku ka postuar një foto në Facebook ku duket se mban një maskë oksigjeni.

‘Sa miq e sa të afërm na more ; o flamë e keqe.’– shkruan Prodani.

Të shumta janë mesazhet inkurajuese nga miqtë dhe të afërmit të cilët i urojnë shërim të shpejtë.