Kthim në origjinë, ja futbollistët që u bënë milionerë dhe përfunduan të varfër

Po përsëritet gjithnjë e më shumë në botën e futbollit trendi i kthimit të jetës nga varfëria në pasuri dhe më pas sërish në origjinë.

Ja disa nga futbollistët e njohur që nuk ditën ta menaxhonin pasurinë e tyre, gjë e cila i bëri ato të përfundojnë të varfër.

 • Asamoah Gyan
 • Ronaldinho
 • David James
 • Diego Maradona
 • Paul Merson
 • John Arne Riise
 • Eric Djemba-Djemba
 • Brad Friedel
 • Lee Hendrie
 • Keith Gillespie
 • Paul Gascoigne
 • Celestine Babayaro

FOTOGALERI TJERA

Foto/ Vjeshta në Tiranë

28/10/2020 - 16:49
Tirana me maska
22/10/2020 - 14:22