Policia e kryeqytetit ka vënë në pranga personin e 6-të të shpallur në kërkim policor në lidhje me ngjarjen e rëndë të përdhunimit dhe të keqtrajtimit të një 17-vjeçare. Alket Brata është kapur në Tiranës teksa lëvizte pa patentë.

Një javë pas ngjarjes së rëndë  të abuzimit të një 17 vjeçareje në Fushë -Krujë policia ka vënë në pranga autorin kryesor të dyshuar 23 vjeçarin Alket Brata. 

Policia e kryeqytetit bën me dije  se  arrestimi është berë nga ”, Forcat e Posaçme “Shigjeta”, në bashkëpunim me Komisariatin e Qarkullimit Rrugor, pas   shkëmbimit të informacionit me Policinë e Krujës.

A 23 vjeçari është arrestuar  në  Tiranë  në rrugën “Petrit Radovicka”, gjatë kohës që drejtonte mjetin pa leje drejtimi.

23-vjeçari ishte person i shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Krujës i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Nxitja për përdorimin e drogës” dhe “Shfrytëzim prostitucioni”.

 Gjithashtu, 23 vjeçari Alket Brata  është person i shpallur në kërkim edhe si autor i dyshuar i vendosjes së një sasie lënde eksplozive në banesën e 17-vjeçares, të cilën  të gjithë ta arrestuarit e operacionit “Nikla” e shfrytëzonin për prostitucion.

Vajza ka treguar  në  polici gjithë dhunën e ushtruar ndaj saj për jave  me radhë.

Pas dëshmisë policia vuri në pranga të gjithë autorët mbi të cilët rendojnë akuza të rënda.