Në vetëm 48 orë Shqipëria është tronditur nga një seri ngjarje të rënda kriminale që kanë lënë pas 3 viktima dhe dy të plagosur, njëri prej tyre në gjendje kritike për jetën.

Mëngjesin e 15 shtatorit do të gjendej i pajetë në makinën e tij 33-vjeçari Klevis Kapllani.

I riu, i kthyer nga Italia ku kishte vuajtur dënimin me burg për trafik droge, dyshohet se është ekzekutuar me armë silenciator, ndërsa si autorë të vrasjes policia ka shpallur në kërkim dy persona.

Po në 15 shtator, rreth orës 17:40, në Bathore 31-vjeçari Agron Tanushi vrau me armë zjarri kunatën e tij 34-vjeçare pas një konflikti për banesën.

Autori u arrestua një ditë më pas në qytetin e Lushnjes.

Pak minuta pas vrasjes në Bathore, rreth orës 19:00, në një prej zonave më të populluara të Tiranës, pranë ish stacionit të fundit të Tiranës së Re, iu bë antentat me autobombë shtetasit Preng Gjini.

Bashkë me 50-vjeçarin, që vijon të qëndrojë në Spitalin e Traumës në gjendje kritike për jetën, u plagos edhe një shtetas italian, kalimtar i rastit.

Por dora e krimit vijon të godasë sërish.

Mëngjesin e sotëm, në Bradashesh të Elbasanit, u ekzekutua teksa pinte kafenë 50-vjeçari Bujar Çela, vëllai i të shumëkërkuarit nga Policia Talo Çela.

Ngjarjet e rënda kriminale kanë shtuar frikën dhe panikun te qytetarët, ndërsa nga ana tjetër ministri i brendshëm Sandër Lleshaj vijon të përgëzojë punën e policisë. /Ora News