Gjeorgjia është finalistja e parë i Play Off-it për Euro pasi mposhti me rezultatin e ngushtë 1-0 Bjellorusinë.

Golin e fitores e shënoi Tornike Okriashvili, në minutën e 7’, të ndeshjes, ndërsa tani gjeorgjianët do të presin ndeshjen Maqedoni e Veriut – Kosovë për të mësuar rivalin në fazën finale.

Kush fiton sfidën Gjeorgji – Maqedoni e Veriut – Kosovë siguron një vend në Europianin 2020.

Maqedoni e Veriut – Kosovë luhet në Shkup dhe nis në ora 20:45.