Forcat e Posaçme “Shigjeta” në Tiranë kanë arrestuar një 22 vjeçar të shpallur në kërkim.

Bëhet fjalë për Sokol Trokën, (Z.), 22 vjeç.

 Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese” dhe “Armëmbajtja pa leje”, pasi më datë 24 nëntor 2019, ka qëlluar në drejtim të mjetit me drejtues shtetasin I. A.

Gjithashtu, ky shtetas është proceduar penalisht për veprën penale “Falsifikimi i dokumenteve”, pasi gjatë verifikimit të gjeneraliteteve i ka dhënë punonjësve të Policisë një kartë identiteti të falsifikuar.