Vazhdon protesta për vrasjen e e 25-vjeçarit Klodjan Rasha nga një efektiv policie.

Protestuesit janë zhvendosur në rrugën “Myslym Shyri” pranë drejtorisë së policisë Tiranë.

Rruga është futur në kaos, ku është hedhur gaz lotsjellës dhe ka prani të shtuar të efektivë të policisë.

Ndërkohë, protestuesit kanë djegur koshat e plehrave dhe kanë thyer xhamat e bizneseve në zonë.