Kane nuk mjafton, Tottenham lë pikë për Championsin

Një barazim zhgënjyes për Tottenham Hotspur që në transfertën me Newcastle nuk mundi të menaxhojë fitoren edhe pse kryesonte gjatë në “St. Jame’s Park” teksa sfida u mbyll 2-2.

Fillimisht ishin vendasit që kaluan në avantazh me Joelington në minutën e 28’ por nuk vonoi përgjigja e skuadrës së Mourinhos kun ë 4 minuta me Harry Kane shënoi 2 herë për të përmbysur rezultatin. Në pjesën e dytë ishin shumë raste për Spursat për të mbyllur ndeshjen por Kane humbi disa raste çka i dha shpresa Newcastle të cilët gjetën barazimin 4 minuta nga fundi me Willock.

2-2 përfundoi gjithçka por një rezultat që nuk I shërben askujt pasi Tottenham i duheshin 3 pikë për zonën Champions e cila bëhet e vështirë për Kane me shokë.