‘Ja si dështoi koncerti me Gold AG’: Sozia e Tunës zbulon të pathënat e showbizit shqiptar

‘Ja si dështoi koncerti me Gold AG’: Sozia e Tunës zbulon

Albulena Ukaj, këngëtarja e talentuar nga Kosova e cila njihet ndryshe edhe si Sozia e Tunës, ka qenë e ftuar në emisionin Glamour Zone në RTV ORA.

Si rrallë here, një këngëtarja ka treguar se çfarë ndodh në prapaskenat e koncerteve. Edhe atëherë kur një koncert dështon, klubet e bëjnë publikun të mendojë se ka qenë sukses, ndërkohë që këngëtarët kthehen në shtëpi pa para. Albulena tregoi një rast me Gold AG.

Ester Bylyku: Në cilin koncert je paguar më pak?

Albulena Ukaj: Ka qenë një koncert në Gjermani, ku do të performoja unë, Gold Ag dhe Afrim Muçiqi, dhe aty ka dështuar mbrëmja dhe nuk na kanë paguar, jemi kthyer në shtëpi pa lekë.

Ester Bylyku: Përse dështoi?

Albulena Ukaj: Nuk kishte njerëz. Ndërkohë që morën video të koncerteve të kaluara, i montuan, dhe u thanë njerëzve që mbrëmja ishte një sukses.

https://youtu.be/qLEUMXQqN2g

EMISIONET