Drejtoresha e kopshtit nr. 13 në Elbasan ka rezultuar pozitive me koronavirus këtë të shtunë (12 shtator).

Burime për Ora Neës bëjnë me dije se i gjithë stafi i këtij kopshti është karantinuar deri në realizimin e tamponëve.

Aktualisht nuk dihet ende se nga e ka marë infekeksionin.

Gjatë 24 orëve të fundit në vend u regjistruan 164 raste dhe 3 viktima të reja me koronavirus.

(Foto ilustruese)