Milan-Torino është ndeshja që hap fazën e 1/8-ve të Kupës së Italisë.

Sfida starton në ora 20:45 dhe vjen vetëm pak ditë pas dy ekipet u përballën edhe në Serie A.

Lajm i mirë për kuqezinjtë është rikthimi në formacionin titull i sulmuesit suedez Zlatan Ibrahimoviç, raporton Ora News.

Formacionet zyrtare:

Milan (4-2-3-1): Tatarusanu; Kalulu, Musacchio, Romagnoli, Dalot; Calabria, Tonali; Castillejo, Brahim Diaz; Leao, Ibrahimovic

Torino (3-5-2): Milinkovic-Savic, Bremer, Nkoulou, Buongiorno; Vojvoda, Segre, Rincon, Linetty, Ansaldi; Zaza, Gojak