Dashi

Karriera, imazhi publik, vetë-realizimi do jenë në plan të parë. Përfundoni një projekt profesional që keni filluar në fund të dhjetorit 2019. Në mënyrë private, shmangni dëshirat e tepërta që mund të kthehen kundër jush. Qëndroni të qetë, analizoni mirë çdo gjë.

Demi

Ndikimi i favorshëm i Hënës së plotë është i dobishëm për të inkurajuar ngritjen morale dhe intelektuale përmes kulturës, udhëtimit dhe kërkimit të horizonteve më të gjera. Përveç kësaj, ajo stimulon përvoja të reja dhe kontakte njerëzore. Projektet e tua, të çfarëdo natyre që të jenë, do të përfundojnë, mos u dorëzoni.

Binjakët

Nëse keni pësuar një defekt moral ose material, ky është një moment i mirë për të marrë një hak ndaj atye që ju kanë lënduar. Është gjë e mirë të përfshini mendjen dhe energjitë tuaja për të parë të ardhmen me një qëndrim të sigurt, veçanërisht nëse fati ju ka dërguar sinjale dashamirëse duke ju bërë të takoni dikë interesant.

Gaforrja

Hëna e plotë e vë theksin në gjithçka që lidhet me martesën, jetën shoqërore dhe çështjet ligjore në zhvillim. Në përgjithësi yjet ju rekomandojnë të kini më pak angazhime dhe të relaksoheni. Ju mund të jeni duke përjetuar momente konfuzioni dhe të fiksuar me mendime jo të lumtura. Gjeni një mënyrë për të pastruar mendjen tuaj ndoshta me ndihmën e një miku të mirë.

Luani

Yjet ju rekomandojnë që të përfundoni një program fitnesi ose një kurë të filluar në ditët e fundit të vitit 2019. Trajtimet e bukurisë dhe ndryshimet në pamje janë të favorizuara nga ndikimet e Venusit veçanërisht aktive këtë ditë. Konsumoni shumë ujë për hidratimin e brendshëm dhe trajtimet e synuara për çdo problem në zonën e qafës së mitrës. Kujdes nga ajri i kondicionuar.

Virgjëresha

Aspektet astrale të kësaj të dielë të bukur, ju bëjnë të keni fat nga një këndvështrim material dhe shumë i ndjeshëm, krijues dhe i magjepsur nga pikëpamja sentimentale. Një zonë kjo në të cilën jeni stimuluar të jetoni dashuri të thellë, duke ngjallur zemrën dhe mendjen tuaj emocione që mund të plotësojë madje nevojat më të largëta dhe dëshirat më të fshehta.

Peshorja

Hëna mund t’ju provokojë humorin sot. Ju jeni mjaft të mençur për të mos krijuar shqetësime të panevojshme dhe mendime negative. Harrojeni marrëveshjet e paqarta dhe bëmat e ekzagjeruara për sot. Venusi është në anën tuaj dhe kjo ju bën të ndjeshëm ndaj thirrjes së dashurisë së vërtetë siç është ajo për familjen tuaj.

Akrepi

Parashikime të shkëlqyera për sot dhe nesër. Ju mund të shkëlqeni dhe të qëndroni mirë në shoqëri, mund të rrethoheni me njerëz të dashur dhe inteligjentë me të cilët mund të mbështeteni për zgjidhjen e problemeve praktike. Puna hap perspektiva shumë të sakta. Jeni të mbushur me fat të mirë edhe në sektorin e parave.

Shigjetari

Mundësi të mira në sektorin e financave. Është dita ideale për të realizuar që një dëshirë që e keni pasur prej kohësh. Bëni disa blerje, por vetëm nëse vërtet keni nevojë për to. Do përfundoni një projekt në kohë. Ditët tuaja janë gjithmonë shumë të zëna saqë gjithmonë keni shumë pak kohë për veten.

Bricjapi

Në orët e para të ditës, Hëna bëhet e plotë në shenjën tuaj. Është një ngjarje e rëndësishme që ndodh vetëm një herë në vit. Kjo është arsyeja pse duhet të tregoheni të mençur të përfitoni sa më shumë nga ky ndikim. Nëse në fund të dhjetorit të kaluar keni filluar një projekt, tani është koha për ta përfunduar atë, veçanërisht nëse është një projekt dashurie. Ekzistojnë disa kundërshti, por nëse jeni më të sinqertë dhe më të qetë mund të kapërceni çdo vështirësi. Do merrni vendime shumë origjinale.

Ujori

Meqë Hëna është e plotë, është e këshillueshme që të bëni një disa pushime si për shembull, një udhëtim introspektiv, të dobishëm që do ju ndihmojë të hidhni dritë mbi gabimet tuaja. Nëse ndjeni nevojë për të sqaruar idetë tuaja për disa aspekte të jetës që ju duken konfuze, marrja e veprimeve sot do të jetë shumë e suksesshme.

Peshqit

Marrëdhëniet e miqësisë ju kënaqin. Jeta shoqërore e këndshme dhe e gjallë në pikën e duhur. Përfshuni në aktivitete të ndryshme gjatë kohës së lirë, argëtohuni nëse jeni me pushime, ndërsa nëse jeni në punë, besoni në ndihmën e një personi shumë të aftë në mjedisin profesional. Miqtë e rinj japin gëzime të papritura.