Dashi

Për sot, shmangni situatat konfliktuale, angazhimet e tepërta dhe monotoninë që ju ka besdisur këto kohë. Kushtojini kohë më shumë vetes, mendimeve dhe fizikut tuaj. Hëna promovon ndryshime!

Demi

Do filloni javën me Diellin dhe Hënën në një aspekt joarmonik. Të dy vendosin në qendër të vëmendjes atë sektor që lidhet me martesën, marrëdhëniet shoqërore, ligjin dhe proceset. Do gjeni një zgjidhje për çdo problem që keni. Nuk do jenë zgjidhje në një pjatë argjendi, por konkrete dhe përfundmitare.

Binjakët

Dy ditët e para të javës, Hëna sugjeron t’i kushtoni vëmendje fizikut tuaj dhe mirëqenies së përgjithshme. Është koha ideale për të hequr qafe çdo shqetësim që keni ndjerë këto kohë. Femrat nuk duhet të shtyjnë një vizite tek gjinekologu. Harroni dyshimet që keni për partnerin sepse kjo nuk do ju ndihmojë në marrëdhënien tuaj. Besimi është fjalëkalimi për të patur një lidhje të qetë.

Gaforrja

Armiqësia e Marsit sugjeron të mos i jepni hapësirë ​​improvizimit duke e ngatërruar atë me kreativitet. Përdorni një metodë të saktë dhe veproni me qetësi. Hëna e shkëlqyeshme dhe magnetike favorizon sektorin e dashurisë dhe jep ndjeshmëri më të madhe ndaj partnerit.

Luani

Barrierat midis jush dhe botës së jashtme, do të shemben, ndjenjat e fajit zhduken dhe e gjeni veten duke jetuar një ditë të bukur. Pavarësisht kësaj gjëje, disa vështirësi planetare do ju mbushin me një melankolinë. Shokët e ngushtë ju shfaqin shumë dashuri dhe dëshirën e tyre për të ndarë projekte argëtimi.

Virgjëresha

Kontrasti midis Venusit dhe Neptunit ndikon gjithashtu në shenjën tuaj dhe ju bën të mos e duroni më rutinën tuaj. Dëshira për ndjesi të reja, do ju bëjë të bini pre e aventurave dhe ndonjë historie paralele që sfidojnë ekuilibrin tuaj në çift. Hëna dhe Jupiteri ju bëjnë të shijoni momente të bukura në shoqëri dhe gjatë udhëtimeve të shkurtëra.

Peshorja

Është e mundur që gjatë organizimit të ditës të përballeni me disa pengesa. Dëgjoni mendime e të afërmëve tuaj dhe qëndroni të përgatitur. Disa orë pushim do ju krijojnë mundësi të reflektoni dhe të largoni disi stresin.

Akrepi

Nëse jeni duke luftuar për një arritje, mos u tregoni kokëfortë. Dashuria dhe kujtimet e së kaluarës kthehen dhe do jenë pjesë e mendimeve tuaja. Shpëtoni nga situata të caktuara, jini optimistë dhe përshtatuni me atmosferën e qetë të këtyre ditëve. Do keni intuitë të paparë dhe evolucione të favorshme.

Shigjetari

Mos u mashtroni nga pamja. Dikush mund t’ju mashtrojë sepse ju ka zili. Për të mësuar më shumë, filloni të bëni pyetje të përshtatshme, për një person që punon në një ekip me ju. Në çdo rast, nuk ju mungon entuziazmi dhe rrezatimi.

Bricjapi

Përplasjet e Mërkurit dhe Marsit mund të bllokojnë aftësitë tuaja intuitive, por pavarësisht kësaj ju dini ta vendosni veten në qendër të skenës sociale, ju e gjeni veten me miqtë dhe keni takime të këndshme. Kokëfortësia juaj shfaqet në punë, e cila nuk është gjithmonë një defekt. Në disa raste mund të çojë në rezultate, nëse jo të menjëhershme, të paktën në të ardhmen.

Ujori

Dielli dhe Urani theksojnë çështjet që lidhen me punën, shtëpinë dhe familjen. Kushtojini vëmendje nevojave të atyre që bashkëpunojnë ose jetojnë me ju. Marrëdhëniet do të përmirësohen nëse përveç aftësisë tuaj të lindur për të dëgjuar, do të jeni gjithashtu një këshilltar i mirë. Një sukses i rëndësishëm profesional së shpejti.

Peshqit

Ju keni qartësi të përsosur për të dalë mirë në provime dhe intervista, keni shprehjet e sakta verbale për të bërë një kërkesë të rëndësishme. Disa mosmarrëveshje në dashuri nuk pengojnë planet tuaja. Thjesht përpiquni të jeni më të kujdesshëm përsa i përket çështjeve të zemrës.