Dashi
Që nga nesër do ta keni më të lehtë për të kuptuar pse disa njerëz kanë vepruar në mënyrë të çuditshme dhe të pakuptueshme. Duhet t’ju kujtoni atyre se ajo që është e mirë për ju është e mirë gjithashtu edhe për ata.

Demi
Ju duhet të filloni ti kushtoni më shumë vëmendje shëndetit tuaj fizik, mendor apo emocional. Nuk ka asgjë për t’u shqetësuar por nëse e keni ngarkuar shumë veten kohët e fundit, ka ardhur momenti të ngadalësoni pak ritmin.

Binjakët
Nëse ka diçka që ju keni dashur ta bëni, por për një arsye ose një tjetër nuk keni mundur, tani është koha e duhur për të hequr përfundimisht dorë prej saj. Harroni atë çfarë të tjerët presin që ju të realizoni. Bëni diçka thjesht për kënaqësinë tuaj nesër.

Gaforrja
Nëse ka diçka me të cilën prej kohësh jeni duke u marrë por ende nuk e keni përfunduar, mos u shqetësoni sepse keni kohë të mjaftueshme për ta realizuar atë. Mos hiqni dorë por vazhdoni punën që keni nisur. Ju jeni një forcë e pandalshme

Luani
Qetësisht, hiqni dorë nga diçka nëse nuk ju ecën siç duhet me miq të kësaj shenje. Mos fusni hundët në punët e të tjerëve edhe nëse mendoni se keni zgjidhjen për çështjet e tyre. Njerëzit kanë opinione shumë të forta në lidhje me çështjet personale dhe më e mira e të mundshmes do të ishte të kujdeseshit për veten.

Virgjëresha
Mbani shënim çdo gjë që ndodh sot, miq të kësaj shenje. Do gjeni detaje, që sado të vogla, përbëjnë diferencën. Mos hezitoni të ndiqni intuitën nëse ndjeni se diçka nuk është siç duhet. Fokusohuni dhe ruhuni pasi papritur mund t’ju dalin në pah çështje emocionale dhe t’ju ngatërrojnë mendimet. Besojini vetes, pavarësisht se çfarë ndodh përreth jush.

Peshorja
Është koha perfekte të merreni me një çështje të lënë pas dore prej shumë kohësh. Njerëzit do humbasin besimin që kanë tek ju nëse nuk ndani mendjen. Çfarë nuk mund të kuptojnë ata është që po mbingarkoni veten në procesimin e informacionit. Tani mund të shprehni lirshëm çfarë zbuluat.

Akrepi
Jeni në pozicionin e duhur që të takoni dikë për të cilin do të keni interes. Keni kërkuar prej kohësh romancë dhe kohët e fundit jeni zhgënjyer nga njerëzit që keni takuar. Do të impresionoheni kur bisedat të zbulojnë gjëra interesante, të cilat ju i keni përjetuar prej kohësh.

Shigjetari
Sot do t’ju kërkohet që të jeni më të heshtur dhe të mbani më shumë sekrete se zakonisht. Zakonisht nuk i fshiheni personi të zemrës, por ndjeni se ato që ai nuk di do ta lëndojnë. Nesër do të ndiheni ndryshe.

Bricjapi
Sot mund të jeni të pakënaqur, do jeni të hutuar. Do të planifikoni projektet tuaja, por u këshillojmë që të jeni praktik dhe t’i përfundoni në kohë. Udhëtimin që kishit planifikuar zhvendoseni për më vonë.

Ujori
Dita e sotme do të kalojë mirë dhe ju do të ndiheni rehat. Do të merrni disa vendime të vështira në biznes dhe do të keni sukses. Do të bëni dhe gjeste humane që do u rrisin reputacionin tek të tjerët.

Peshqit
Sot do të përjetoni shumë lodhje fizike. Tensione të reja mund të lindin gjatë ditës, veçanërisht me një Ujor dhe një Gaforre, por ju do të bëni gjithçka që duhet për të qëndruar indiferentë. Për momentin, ju keni ende shumë dyshime dhe shumë gjëra për të bërë.